Do štartu len 3 dni – posledné pokyny!

o 3 dni odštartujeme 6. ročník Terchovského polmaratónu, Terchovskej desiatky a Terchovskej päťky. Na on-line registráciu ostávajú len dva dni – dnes a zajtra. Nenechávajte si registráciu a úhradu štartovného na čas prezentácie, tesne pred pretekom. Môže sa stať, že z dôvodu zdĺhavejších postupov pre pandemické obmedzenia a opatrenia, Vás nestihneme registrovať a prezentovať. Potom by ste ostali len divákmi, čo by nám bolo ľúto.

Náš okres Žilina je podľa Covid automatu v 1. stupni ohrozenia, teda v červenej farbe. Prosíme Vás, aby ste dodržiavali platné opatrenia. Podujatie bude v režime OTP (očkovaní, testovaní a po prekonaní) a zo strany organizátorov bude takto aj zabezpečené.

Znamená to, že platí:

  • Povinné nosenie respirátora v interiéri a rúška v exteriéri na hromadných podujatiach (Výnimku majú bežci na trati a pri fotení. Štart bude v rúšku.)
  • maximálny počet športovcov 150 v exteriéri (budeme preto štartovať samostatne jednotlivé behy a  „vo vlnách“ po 150)
  • všetci účastníci podujatia budú zapísaní do zoznamu.

Prosíme všetkých, aby dodržiavali pravidlá a pokyny organizátorov a moderátora podujatia.

Aj tento rok bude z dôvodu bezpečnosti pretekárov úplná uzávierka cesty na trase pretekov.

Upozorňujeme všetkých obyvateľov a aj návštevníkov Terchovej na úplnú uzávierku ciest III/2076 a III/2077 medzi obcou Terchová a Vrátnou dolinou pre konanie športového podujatia v čase od 10. do 15. hodiny. Uzávierka bude bez obchádzkovej trasy. Cesty budú prístupné len pre záchranárske zložky a SAD Žilina, a. s. Prosíme všetkých účastníkov cestnej premávky o trpezlivosť, ohľaduplnosť a dôsledné rešpektovanie prenosného dopravného značenia a pokynov polície.

Na prepravu z Terchovej do Vrátnej môžete v tom čase využiť Terchovský vláčik, ktorý bude prepravovať pasažierov grátis.