Medzinárodný beh solidarity – stačí ľúbiť.

Aj takýto prívlastok ma 2. ročník Terchovského polmaratónu.

Žiaľ, nie všetky deti majú to štastie a zdravotný stav dobrý natoľko, aby sa mohli behu zúčastniť. Z tohoto dôvodu sme sa rozhodli pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Jedná sa o Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Slovenskej republike, ktoré je aj autorom knihy Stačí ľúbiť. Obsahom knihy sú autentické príbehy rodičov detí, ktoré sú iné, odlišné.

Mentálne postihnutie – pojem, ktorý pre verejnosť môže predstavovať banalitu, no realita v rodinnom kruhu je značne odlišná, život je komplikovanejší, náročnejší, zložitejší.

Športovec je osoba, ktorá sa stretáva s výhrami, ktoré niekedy prídu až v momente prekonania množstva prekážok, takže sám najlepšie vie, čo všetko za úspechom stálo. Druhý ročník Terchovského polmaratónu ponesie názov Medzinárodný beh solidarity – práve naša solidarita pomôže ľudom v núdzi prekonať prekážky a prispeje k ich ceste za víťazstvom. Výťažok z podujatia bude venovaný Združeniu na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Slovenskej republike, ktoré plánuje rekonštrukciu zariadenia určeného na vzdelávanie postihnutých detí. Vopred Vám srdečne ďakujeme za Vašu štedrosť. V mene nás, ale najmä v mene postihnutých detí.

137278-staci-lubit-kniha-3

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *