Podporme Miška Ripela!

Od druhého ročníka nesie Terchovský polmaratón aj názov „Medzinárodný beh solidarity“. 2 € z Vášho štartovného venujú organizátori Miškovi Ripelovi. Jeho príbeh si prečítajte nižšie. Ak by ste mali záujem ho podporiť, tak viete k tomu využiť aj tento jeho transparentný účet.

Príbeh Michala Ripela:

Volám sa Michal Ripel. Mám 18 rokov. Bol som futbalista, futsalista, tréner mladších žiakov a taktiež aj dobrovoľný hasič. Šport ma veľmi bavil a chcel som sa ním živiť. Žiaľ, osud mi zariadil iný život. Dňa 7.8. 2018 som skočil do bazéna, poranil si miechu a zlomil krčný stavec C5. Zostal som ochrnutý na 95% tela. Bol som dva týždne v umelom spánku. Nevedel som sám dýchať, jesť, sedieť a taktiež ani rozprávať. Bola mi zavedená tracheostomia. Postupom času a častými návštevami rehabilitačných centier sa môj zdravotný stav zlepšuje. Začal som sám dýchať, rozprávať, jesť a taktiež i sedieť. Začiatky boli veľmi ťažké. Ale každý môj krok vpred mi dáva nádej nevzdávať sa. Počul som o operácii v Thajsku, ktorej náplňou je vložiť epidurálny stimulátor do miesta kde je prerušená miecha, stimulátor by mal prenášať signály z mozgu do tela a tým rozhýbať nervy v končatinách, táto operácia stojí 120 000€. Keďže rehabilitácie a taktiež i operácia, ktorej by som sa chcel zúčastniť a taktiež som vhodný postúpiť ju, sú veľmi finančne náročné a ja sám nemám šancu si ich financovať z môjho jediného príjmu a to je invalidný dôchodok, som vďačný za ľudí v mojom živote pretože sa mi snažia veľmi pomôcť a sú mi veľkou oporou. Veľmi by som sa chcel poďakovať firmám, ktoré mi pomohli či už finančne alebo zdravotnými pomôckami, nadáciám a taktiež i všetkým dobrým ľuďom.

Ďakujem všetkým ľuďom, ktorý sa snažia mi pomôcť v mojej neľahkej životnej situácii pretože vďaka takým ľuďom mám vždy silu ísť za svojím cieľom.